پوشش ضد حریق پایه گچی چیست؟

پوشش ضد حریق گچی
0
(0)

پوشش ضد حریق گچی محصولی از مجموعه پوشش ضد حریق پایه معدنی است. پوشش ضد حریق به عدم فروریزی ساختمان در برابر حریق کمک بسیاری می کند. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره پوشش ضد حریق گچی هستید. در ادامه این مطلب با بررسی بیشتر آن همراه ما باشید.

پوشش ضد حریق چیست؟

این محصول جهت ایمنی سازه به شکل یک نوع ملات تولید شده است.همچنین پوشش ضد حریق مانند یک عایق عمل می کند. بنابراین در هنگام آتش سوزی حجم آن افزایش پیدا خواهد کرد. همین امر سبب می شود که گرمای آتش به سازه اصلی نفوذ نکند و باعث از دست رفتن مقاومت آن نشود. به همین ترتیب یک ساختمان از خطر فروریزی نجات پیدا خواهد کرد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با انواع ضد حریق به معرفی آن ها پرداخته ایم.

معرفی انواع ملات ایمن سازی سازه

پوشش ضد حریق نسبت به فضاهای مختلف و نیاز متنوع کاربر به دسته بندی های متنوعی ساخته شده است. به همین دلیل در ادامه به معرفی انواع پوشش ضد حریق خواهیم پرداخت.

ضد حریق پایه معدنی:

  • پوشش ضد حریق پایه غیر معدنی
  • پوشش ضدحریق پایه معدنی

 ضد حریق غیر معدنی:

  • رنگ ضد حریق
  • بورد ضد حریق

پوشش ضد حریق گچی از چه ملاتی ساخته شده است؟

پوشش ضد حریق پایه معدنی دارای دسته بندی خاصی است. جالب است بدانید که این نوع ضد حریق یک ملات با دستور خاص است. اکثر ملات ها یک دستور ثابت دارند اما ممکن است یک ماده در ان ها متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید  ترکیبات شیمیایی پوشش ضد حریق و مواد تشکیل دهنده آن

دستور ساخت انواع پایه معدنی:

  • پوشش ضد حریق پایه گچی
  • پوشش ضد حریق پایه سیمانی

نکته: پوشش ضد حریق از ملات یکسانی ساخته شده است. تنها تفاوتی که بین دو پوشش ضد حریق وجود دارد این است که به فرمول اولیه گچ یا سیمان اضافه شده است. در نهایت برای درک بهتر این موضوع فرمول آن را در قسمت زیر برای شما عزیزان آورده ایم.

  • فرمول ساخت ملات: ( ورمیکولیت، الیاف شیشه و افزودنی های خاص شیمیایی به اضافه گچ یا سیمان )

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هفده =