پوشش ضد حریق پایه رنگی چیست + روش اجرا

پوشش ضد حریق پایه رنگی
0
(0)

پوشش ضد حریق پایه رنگی از داغ شدن سازه فلزی در هنگام وقوع حریق جلوگیری می کند. قیمت خرید پوشش ضد حریق پایه رنگی بالاتر از دیگر ضد حریق ها است. اما به دلیل عدم محدودیت فضای اجرا و کیفیت آن بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در ادامه این مطلب به بررسی نحوه اجرای آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

پوشش ضد حریق پایه رنگی چیست؟

استفاده از این محصول یک عمل اطفا حریق با رنگ ایجاد  می کند. چرا که مواد سازنده این پوشش ضد حریق به گونه ای آماده شده است که در هنگام آتش سوزی گاز سرد کننده ای ایجاد شود. در نهایت بتن های رنگی تا چهار ساعت مقاومت سازه را در برابر حریق حفظ خواهند کرد.

معرفی انواع پوشش پایه رنگی

رنگ های ضد آتش دارای انواع مختلفی هستند که بر روی انواع مصالح می توان از آن ها استفاده کرد. زمانی که شعله های آتش زیاد شوند رنگ ضد حریق با دمای بالایی مواجه خواهد شد. در این صورت رنگ ضد حریق شروع می کند به  ایجاد لایه های از فوم  که همین امر به خاموش کردن آتش کمک بسیاری می کند.

 • محافظ ها
 • رنگ های ضد آتش
 • اسپری ها
 • رنگ های پف کننده پایه حلال
 • رنگ پف کننده پایه آبی
بیشتر بخوانید  سیستم اطفا حریق دستی و اتوماتیک چگونه عمل می‌کنند؟

بررسی نحوه اجرا پوشش ضد حریق پایه رنگی

قبل از اجزای هر گونه مواد ضد حریق نیاز است که یک سری اقدامات اولیه انجام شود. بنابراین در این بخش از مقاله ابتدا لیستی از این مراحل را برای شما آماده کرده ایم.

لیستی از اقدامات اولیه اجرا ضد حریق:

 1. تمیز کردن کامل فلز با مواد ساینده
 2. تنظیم فشار دستگاه
 3. استفاده از پرایمر ضد اکسیداسیون
 4. خشک شدن کامل سطح
 5. استفاده از اسپری یا برس برای اجرای رنگ ضد حریق

نکته: اجرای رنگ ضد حریق با استفاده از اسپری های دستی به صورت پاشش بر روی سطح مور نظر انجام خواهد شد. تنها مسئله ای که بسیار اهمیت دارد این است که در هنگام پاشش رنگ ضد حریق به میزان ضخامت پوشش رنگ توجه ویژه ای شود.

 مزایای استفاده از ضد حریق بر پایه رنگ

 • ایمنی و سلامت  بالا  رنگ ضد حریق از نظر غیر سمی بودن
 • قابلیت اجرا بدون محدودیت فضا
 • سهولت در اجرای رنگ ضد حریق
 • سهولت تعمیر و ترمیم
 • اشال فضای کم

قیمت خرید و اجرای ضد حریق بر پایه رنگ

امروزه برای جلوگیری از انتقال گرمای زیاد شعله های آتش به سازه های فولادی از پوشش های ضد حریق استفاده می شود. اگر شما نیز قصد رعایت استاندارد های ایمنی سازی ساختمان را دارید اما محدودیت فضا به شما اجازه اجرای هر نوع پوششش ضد حریقی را نمی دهد پیشنهاد ما به شما عزیزان خرید پوشش ضد حریق بر پایه رنگ است. این محصول بسیار کاربردی است و در هر فصایی قابل استفاده است. تنها کافی است به سایت آرمان جاوید ماهان مراجعه کنید و از متخصصان این مجموعه در خواست مشاوره خرید رنگ ضد حریق را داشته باشید. بدون شک بهترین خدمات را دریافت خواهید کرد. البته باید در نظر داشته باشید که رنگ ضد حریق با کیفیت با عدم محدودیت اجرا قیمت بالاتری نسبت به دیگر محصولات دارد.پوشش ضد حریق پایه رنگی بدون محدودیت فضا و به سرعت قابلیت اجرا دارد. رنگ ضد حریق به سرد شدن سازه و عدم فروریزی ساختمان کمک می کند.

بیشتر بخوانید  شناخت انواع حریق و مهار کننده های هر کدام

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 دیدگاه در “پوشش ضد حریق پایه رنگی چیست + روش اجرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 7 =