استاندارد پوشش ضد حریق را با ما بشناسید

استاندارد پوشش ضد حریق
0
(0)

استاندارد پوشش ضد حریق باید طبق قوانین ایمنی سازی ساختمان ها باشد. در غیر این صورت حتی اگر شما از پوشش ضد حریق برای ساختمان خود استفاده کرده باشید مهر تایید آن را دریافت نخواهید کرد. اگر علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره استانداردهای پوشش های ضد حریق هستید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 پوشش ضد حریق چیست؟

پوشش ضد حریق ملاتی است که از ترکیب ورمیکولیت، گچ یا سیمان ساخته شده است. مواد تشکیل دهنده ملات پوشش ضد حریق باعث می شود مقاومت سازه های ساختمانی یا تیغه های اصلی ساختمان در برابر شعله های بسیار زیاد آتش افزایش پیدا کند. پوشش ضد حریق دارای انواع مختلفی است که در قسمت زیر برای درک بهتر لیستی از انواع پوشش ضد حریق را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

لیستی از انواع پوشش ضد حریق:

پوشش ضد حریق به طور کلی به دو دسته پوشش ضد حریق  بر غیر معدنی و پوشش ضد حریق معدنی تقسیم خواهد شد.

عایق حریق پایه معدنی:

  • پوشش ضد حریق معدنی گچی
  • پوشش ضد حریق معدنی سیمانی

 پوشش ضد حریق پایه غیر معدنی:

  • رنگ ضد حریق
  • بورد ضد حریق

 نکته: همانطور که متوجه شده اید اجرای پوشش ضد حریق باید بر اساس استانداردهای ساختمان سازی انجام شود. به همین دلیل در ادامه این مطلب در مورد استاندارد های بین المللی اجرای پوشش ضد حریق دقیق تر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید  انواع سیستم اطفاء حریق اتوماتیک و کاربرد آن‌ها

استاندارد های پوشش ضد حریق

استاندارد پوشش ضد حریق

مشخص است که تعداد طبقات یک ساختمان با ساختمان دیگر بسیار متفاوت است. حتی ممکن است مواد یا مصالحی که در یک ساختمان استفاده می شود با ساختمان دیگر متفاوت باشد. بنابراین باید یکسری قوانین برای اجرای پوشش ضد حریق وجود داشته باشد تا مطمئن شویم در برابر بروز حوادث ناگوار جان و مال بسیاری از مردم از دست نخواهد رفت. در ادامه برای درک بهتر این مفهوم به مثال زیر توجه کنید.

مثال: برای جلوگیری از توسعه و کاهش خسارت جانبی مالی باید یک ساختمان چند طبقه با سازه های فولادی به گونه ای مقاوم سازی شود که در حرارت حدود ۶۰۰ درجه سانتیگراد تغییر شکل پیدا نکرده و فرو ریزی نکند. در ادامه لیستی از انواع استاندارد های ساختمانی را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. با دقت بیشتری به ادامه این مطلب توجه کنید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 5 =